משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

מטהרי מים – השפעתם על איכות המים

מדי שנה אנו נחשפות שערוריות רבות בתקשורת, כאשר מגלים על עוד מקור מים מזוהם, מי ברז שאינם ראויים לשתייה, ואצבעות מאשימות כלפי ישות מסחרית זו או אחרת, או אוזלת ידם של האחראים מטעם המדינה. האוויר מזדהם, האוכל מזוהם, והמים שאנו שותים עלולים להוות סכנה לבריאות שלנו ושל משפחתנו.

הממשל המקומי אחראי לבדיקות שוטפות של איכות המים, בין אם בצורה עצמאית או על-ידי חברות שונות שמספקות לנו מים ומבצעות את בדיקת הבארות בעצמן. הדו”חות לרוב זמינים לכל דורש, ובשנים האחרונות ניתן לקבל בדואר את הדו”ח המפורט לאזור מגוריכם, אך עם כל השערוריות המתגלות חדשות לבקרים בארצנו, מי מבטיח כי איכות המים שלכם מספקת?

אנו, בעידן המודרני, מתפשרים על הרבה דברים. אנו מאפשרים לחברות וממשלות לדעת עלינו הכול בשביל שנוכל ליהנות מטכנולוגיה מתקדמת, מוותרים על מרחבים ירוקים וטבע בשביל לקבל עוד דירות מגורים, והמרחב הציבורי הולך ומצטמצם לטובת מרכזים מסחריים וקניונים לשימושנו. ובכל זאת, מספר דברים בסיסיים אינם ברי-פשרה, ואיכות המים שאנו שותים מדי יום חייבת להיות בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

מים טובים לבריאות טובה

כאשר מדובר בבריאות שלנו, אין מקום לפשרות. חשיפה יומיומית לרעלים דרך המים שלנו מסכנת את הבריאות ברמות שונות. המים מסוננים על-ידי הכליות, וחומרים מסוימים מסכנים את בריאות הכליות שלנו. חומרים אחרים הנספגים בגוף מהווים משקעים המצטברים לאורך שנים ויוצרים בעיות בכל דרך שאתם יכולים לדמיין, מרגישויות ואלרגיות, ועד להתפתחות של סרטן.

בדיקת איכות המים במעבדה מוסמכת באופן פרטי, תשפוך אור על איכות המים בברזים שלנו, ותחשוף בפנינו בפרטי פרטים את החומרים והרכיבים שאנו שותים. המים בברז שלנו עוברים דרך ארוכה מהבאר ועד לכוס השתייה, והם חשופים לזיהומים מרמת המקור ועד לרמת הברז עצמו. בבדיקת איכות מים ניתן לגלות הרכבי חומרים ולקבל רמזים, אם לא לזהות בעזרתם את מקור הזיהום. לאחר הזיהוי ניתן לפעול בצינורות המקובלים, ולבצע את התיקונים הנדרשים, בין אם בעזרת גופים גדולים האחראים על איכות המים, ובין אם בצורה עצמאית אם מדובר בתקלה נקודתית אצלכם.

איפה מקור הזיהום?

כמות ומגוון החומרים אליהם אנו נחשפים משתיית מים בימינו הינן עצומות, והמקורות שונים ומגוונים כמעט כמו החומרים. מפעלים רבים אינם מטפלים בשפכים שלהם בצורה נכונה, מה שיוצר מצב בו חומרים רעילים רבים מוצאים את דרכם למי התהום שלנו. זיהום האוויר הכללי הנשטף מדי שנה עם גשמי החורף מגיע גם הוא למי התהום, כאשר בדרך הוא שוטף את הכבישים עליהם הוא ניתז ואוסף מהם עוד חומרים רעילים. המקורות לזיהום הם רבים, אך דוגמאות אלו מספקות בכדי להבין את חומרת הבעיה.

לעיתים מערכת צינורות ישנה בבתים ישנים יכולה להוות מקור זיהום איתן שהופך את המים שלכם לרווים במיני מתכות. במקרים אלו ניתן לתקן את הצנרת בכדי להגיע שוב לאיכות מים סבירה. השלב הראשון לזיהוי איכות המים הוא בדיקה אישית במעבדה מקצועית, ובצורה פרטית לחלוטין, בכדי לדעת כי אין הטיה של התוצאות, וכי מה שאתם רואים זה מה שמכילים המים שלכם. משם, דרך ניתוח התוצאות, יש לפעול בצורה מושכלת ולדאוג כי המים שלכם יהיו בריאים ונקיים.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק