משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

פילטר מים – סוגי הזיהומים שהוא מסנן

כל אחד מאיתנו מודע לעובדה כי מי הברז אותם אנו שותים מלאים בחומרים שונים. חומרים אלו יכולים להיות כלור, לכלוכים שונים, מתכות רעילות, חיידקים, חול ועוד. מסיבה זו כמעט בכל בית ניתן למצוא בקבוקי מים מינרלים, מתקן של אחת מהחברות המשווקות מים מינרלים וסוגים שונים של מתקני טיהור מים בהם יש פילטרים שונים שנועדו לסנן את מי השתייה שלנו מכל אותם חומרים שיכולים לסכן את בריאותינו ובריאות בני המשפחה שלנו.

זהירות- סכנה לבריאות

מדי תקופה אנו נתקלים במבזק המורה לתושבי אזור מסוים בארץ לא להשתמש במי הברז משום צינור ביוב שהתפוצץ או פסולת רעילה שהושלכה בשוגג. בנוסף, כמעט כל אחד מאיתנו נתקל במחקר או בכתבה זו או אחרת המפרטת מדוע מי הברז מסוכנים לשתייה ומדוע חברות המשווקות מתקני טיהור מים, בריטות ומים מינרלים גורפות רווחים גדולים. השורה התחתונה היא שאין אחד אשר מעוניין להעמיד את בריאותו או בריאות בני משפחתו וחבריו בסכנה משום שתיית מי ברז מזוהמים וכן אין אחד אשר מעוניין לשתות מים עם ריח וטעם של כלור וחומרים נוספים.

זיהומים ומי שתייה קשים

המים בישראל הם מים קשים, דהיינו, מים שבתוכם יש כמות גדולה של אבן (אם אתם מעוניינים לאמת זאת, מספיק שתשימו מים בקומקום חשמלי ותראו כיצד לאחר שהשתמשתם פעמיים שלוש בקומקום התווספה לה שכבה לבנה עבה, זוהי האבנית אשר במים שלנו). פילטר מים מרכך את המים שלנו. ישנם סוגים שונים של פילטרים לקומקום, פילטר לאקווריום, למכונת כביסה ועוד, ולכל אחד יש ייעוד אחר. על מנת שתדעו מהם הפילטרים החיוניים לכם, פרטנו לפניכם את סוגי המערכות השונות בהן נעשה שימוש בפילטרים שונים:

  • מסנן פחם– בכל מערכת סינון המים הסטנדרטיות נעשה שימוש בפילטר פחם שתפקידו הוא לנקות חלודה, חול ולבטל ריחות וטעמים של הכלור בתוך מי השתייה שלכם. חשוב לדעת כי יש פילטרים באיכותיות וברמות שונות ולכן חשוב לוודא כי אתם בוחרים באחד אשר לא רק מסנן את החלודה והחול אלא גם מסנן חיידקים ובקטריות שונות אשר יכולים לגרום לכם לנזקים בריאותיים שונים במערכת העיכול. חובה להחליף את הפילטר מדי תקופה וזאת בהתאם להוראות וזאת על מנת שלא ייווצר מצב בו הפילטר לא אפקטיבי יותר ובמקום לסנן בקטריות שיכולות לגרום לזיהומים שונים, הפילטר יגרום ישחרר חיידקים.
  • מסנן על בסיס שרף– זהו המסנן בו משתמשים בבריטות. מסנן זה מיועד לסנן מתכות כמו למשל ולרכך את המים. חשוב לדעת כי פילטר זה אינו מסנן חיידקים וזיהומים שונים.
  • אוסמוזה הפוכה– במערכת לטיהור מים הפועלת בשיטת האוסמוזה ההפוכה יש מספר פילטרים המיועדים לבטל לכלוך, חיידקים ויתר מזהמים במי השתייה שלנו.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק
באנר פסח 20244