משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

טיהור מים לייצור קרח

לכאורה כל אחד יכול לייצר קוביות קרח אצלו בבית, בעלות נמוכה מאוד ויחסית בקלות. אם כן, למה בעצם, לרכוש קוביות קרח מוכנות? אם גם אתם חושבים שמי שקונה קוביות קרח במקום להכין אותן במו ידיו הוא עצלן שאין לו תקנה או אדם מפונק יתר על המידה, כדאי שתדעו את הדבר הבא: המים המשמשים לייצור קוביות קרח הם מים מטוהרים. בעקבות זאת קוביות הקרח ה”תעשייתיות” הן טעימות יותר (ומי שכבר טעם יודע עד כמה!) וגם נטולות כלור, מתכות ושאר גורמים מיותרים.

המסקנה: מי שרוצה קוביות קרח ממים מטוהרים, נטולי טעם לוואי, שכמובן שומרים על הניקיון המוחלט והצלילות המופלאה גם כשהם קפואים, טוב יעשה אם ירכוש קוביות קרח ממים מטוהרים.

הסוד של המים הטעימים והמטוהרים: אוסמוזה הפוכה

אם בבית אנחנו מכינים קוביות קרח ממים רגילים, כלומר אותם מי ברז המגיעים אלינו מהכנרת לאחר מסע מפרך בצינורות המוביל הארצי, הרי שקוביות קרח המיוצרות במפעל מופקות ממים שעברו תהליך הנקרא אוסמוזה הפוכה. אוסמוזה הפוכה היא תהליך המסלק מהמים את כל החומרים שנספחו אליו ושאין בהם תועלת. השיטה (שנמצאת בשימוש נרחב במתקני התפלת מי ים) פותחה בשנות החמישים של המאה העשרים, על ידי צוות חוקרים באוניברסיטת קליפורניה שאחד מחבריו היה הישראלי סידני לוב.

במהלך אוסמוזה הפוכה מופעל לחץ ניכר על מים, לחץ שגורם להם לעבור דרך ממברנה ולצאת מצידה השני נקיים ממלחים, כלור, חול, חלודה, חיידקים, חומרים אורגניים, מתכות, מזיקים שונים ובעצם כל חומר שאין בו צורך. התוצאה, כאמור, מים מטוהרים להפליא, נקיים למשעי וטעימים טעימים.

תהליך הפקה סטרילי לחלוטין

לאחר שהמים הופכים צלולים ומטוהרים, הם נשלחים לצינורות מיוחדים הגורמים להקפאתם, כשכמובן גם הצינורות האלה סטריליים לחלוטין ושומרים על טוהר המים.
השלב הבא בתהליך הייצור הוא חיתוך הקרח לקוביות, חיתוך שגם הוא מתבצע ללא מגע יד אדם ובתנאים סטריליים. לאחר מכן יש לדאוג שהקוביות לא יידבקו האחת לשנייה וזאת באמצעות שליחת הקוביות למתקן ייבוש שהטמפרטורה בו היא 40 מעלות מתחת לאפס, לבסוף – לארוז אותן ולשגר אותן ליעדן והלקוחות המרוצים.

מטוהרים וטעימים, אבל לשלם על קרח?

ניתן, כמובן, להסתפק בקוביות קרח המופקות בבית, ממים לא מטוהרים. אולם כיום
כשרובנו משלמים על מים מטוהרים ולא שותים מים מהברז, אין שום סיבה לחסוך כשרוצים קרח, ובפרט לאירועים שבהם זקוקים לכמויות קרח גדולות – קוביות קרח ממים מטוהרים הן הפיתרון האופטימלי.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק