משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

מתקני מים – מה ניתן למצוא כיום בשוק?

בשנים האחרונות קיימת הסכמה בדבר חשיבות מתקני המים. הסכמה זו נובעת כתוצאה מהתקלות הרבות אשר משפיעות על ניקיון המים אותם אנו שותים והידיעות כל שני וחמישי על זיהום בחלק זה או אחר של המדינה. מאמר זה יסקור את שני סוגי מתקני המים העיקריים, מתקני מים אשר מתחברים אל הברז וכדי מים מינרלים אשר עומדים על מתקנים מיוחדים.

מתקני מים ניידים

מתקני המים הניידים מלווים אותנו שנים רבות וניתן לומר כי רבים קנו אותם בשנים קודמות בהם לא היו מתקני מים וכן בשנים בהם הסוגים האחרים של המתקנים עלו הרבה כסף ורוב האנשים לא יכלו לאפשר רכישה שלהם. המתקנים הניידים המוכרים ביותר הם כדי הבריטה. כאן מדובר על כד מים שבתוכו ממוקם פילטר אשר מעביר את מי הברז תהליך יסודי של סינון. חשוב לציין כי החסרונות העיקריים של הבריטה באים לידי ביטוי בכך שיש להמתין עד שמי הברז עוברים את תהליך הסינון, חשוב למלא את הכד כל הזמן, להחליף פילטר מדי חודש ולוודא כי המים המסוננים לא עמדו בקנקן יותר מיומיים, שכן הם גורמות לפילטר להתקלקל. היתרונות שלו באים לידי ביטוי בכך שהוא מאפשר מים נקיים ומסוננים והעלות שלו זולה לעומת מתקני המים האחרים.

מתקני מיני בר

מתקנים אלו פופולאריים ביותר בקרב המגזר העסקי והפרטי. להבדיל מכדי מים מינרלים אשר מהווים סוג נוסף של מתקן מים, כאן המתקן תמיד יהיה מחובר לצנרת או לפיה של הברז הראשי של הבית או העסק. מערכת הסינון מורכבת ממספר פילטרים שלכל אחד מהם יש תפקיד שונה בסינון המים. ישנם פילטרים שתפקידם לסנן את טעם וריח הכלור, אחרים באים לסנן את האבנית במים, אחרים מסננים מתכות רעילות, חול, לכלוך, אבנים, מסנני אולטרה ויולט מסננים את החיידקים במים ועוד. בכל מיני בר סטנדרטי יש בדרך כלל מספר מינימאלי של שלושה מסננים. טווח מחירי מתקני המים המחוברים לברז או לצנרת משתנה בהתאם לכמות המסננים, הסוגים השונים, גודל המתקן וכמה אנשים הוא יכול לשרת בו זמנית ופרמטרים נוספים. יש לקחת בחשבון כי התחזוקה גם היא מהווה הוצאה אותה יש לקחת בחשבון ולכן חשוב שתרשמו לעצמכם כי בדרך כלל מחליפים את המסננים מדי שישה חודשים. בנוסף, תמיד יש לוודא כי המיני בר אותו החלטתם לרכוש נושא תו תקן של מכון התקנים הישראלי.

מתקנים מים מינראליים

כאן מדובר על מתקן עליו מניחים כד של מים מינראליים. ישנם שני סוגי גדלים של כדים וכל אחד בוחר בכמות הליטרים המתאימים לו. מדי שבוע או שבועיים מגיעים אנשי החברה על מנת לקחת את הכדים הריקים ולהביא את הכדים המלאים. היתרון כאן הוא שהלקוח שותה מי מעיינות. החיסרון הוא הכובד של הכדים שנדרש להחליף, המחיר שלהם והעובדה שהלקוח משלם בעבור כמות מוגבלת של מים.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק