משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

טיהור מים בחקלאות

ישראל סבלה מאז ומעולם במחסור חמור במים. מיעוט הגשמים מצד אחד, ומיעוט מקורות המים הזמינים מצד שני (כינרת, מאגרי מי תהום, בארות) מעמידים את צרכני המים בפני בעיה. המחסור במים עשוי היה לגרום לבעיה של ממש בתחומים כמו צריכה פרטית, חקלאות, תעשייה, אילו לא היו ננקטים פעולות שונות להתגברות על כך. בין השיטות להתגבר עם המחסור במים בתחום המים לשתייה והמים שנועדו לשימושים של חקלאות, ניתן למצוא את טיהור המים. בישראל מצויות כמה מן החברות שעסוקות בתחום טיהור המים, שנחשבות למובילות ביותר בעולם. חברות אלה מסייעות באספקת מים נקיים ומטוהרים לצרכנים השונים בכל רחבי הארץ.

אביזרים לטיהור מים

בין האביזרים החשובים בתחום של טיהור מים, הן לצריכה ביתית והן לצריכה חקלאית ניתן לציין מטהרי המים, מסנני מים, ומרככי מים.

  • מטהרי מים – בין המטהרים שנועדו לשימושים ביתיים, חקלאות ותעשייה, ישנן מערכות שפועלות על פי שיטת האוסמוזה ההפוכה, ישנן מערכות חדשניות לטיהור מים, ויש מערכות סינון בשלבים.
  • מסנני מים – תחום סינון המים באמצעות מסננים מיוחדים חווה בשנים האחרונות מהפכה של ממש. למסננים ביתיים הצטרפו גם מסננים שיכולים לשמש את ענפי התעשייה מצד אחד, וגם חקלאות מצד שני.
  • מרככי מים – חלק מהחברות שעוסקות באספקת שירותים ומתקנים לטיהור מים לצריכה ביתית, תעשייתית וגם לשימושים של חקלאות, יודעות לספק גם שירותי ריכוך מים. ריכוך המים נועד למנוע משקעים שונים, שיכולים לפגוע בסוגים רבים של אביזרים להשקיה ולהובלת מים.

גם לחקלאות, גם לחקלאי

אי אפשר לדבר על טיהור מים לטובת ענפי חקלאות שונים, בלי להזכיר את החשיבות של טיהור מים לצריכה של החקלאי ובני משפחתו.
בין החברות המובילות המספקות שירותי טיהור, סינון וריכוך מים, ישנן כאלה שזכו למעמד מוביל גם באספקת מים נקיים וצלולים לשתייה ולשימושים ביתיים נוספים (רחצה, כביסה וכן הלאה).
בין המתקנים שחשוב להזכיר בתחום זה – מתקני המיני-בר האיכותיים, מסננים דירתיים, ויחידות לאספקת מים מקוררים (קולרים).

טיהור איכותי

בין אם מדובר בטיהור מים לשתייה ובין אם מדובר בטיהור של מים שנועדו לצרכי חקלאות, חשוב לבחור בחברה מובילה, שפשוט מכירה את העבודה. רק חברות כאלה, שצברו ניסיון בכל התחומים השונים של סינון, טיהר, ריכוך והוצאת מזהמים, יכולות להבטיח איכות על פי התקנים המחמירים ביותר.

רק חברה איכותית יכולה להבטיח שמירה על איכות המים ושמירה על איכות הסביבה, אספקה ללא תקלות של חלקי חילוף ואביזרים כגון ברזים, אמצעי בקרה, שליטה, ואמצעי בדיקת לחצים, מערכות UV, ואמצעי סינון ירוקים ומתקדמים. כדי לקבל טיהור איכותי, חשוב לבחור בחברה שיודעת לספק שירות איכותי ומבינה עד כמה חשוב הדבר במיוחד למי שפרנסתו תלויה במים נקיים, שממשיכים לזרום ללא תקלות. אחרי הכל, חקלאי ללא מים הוא כמו דג מחוץ למים.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק