משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי
משלוח חינם ברכישה מעל 400 ₪ | אספקה עד 5 ימי עבודה | עד 12 תשלומים בכרטיס אשראי

שימושים שונים במטהרי מים

בשנים האחרונות קיימת תחרותיות רבה בין החברות המשווקות מטהרי מים לתעשייה ולמגזר הפרטי. המודעות הגבוהה באשר לחשיבותם של מטהרי מים גדלה בשנים האחרונות ובהתאם גם הדרישה אליהם. נכון לשנת 2013 ברוב העסקים בישראל ובבתים רבים יש מטהר מים או מתקני מים מסוגים שונים.

תפקיד מטהרי המים

חשוב לציין כי ישנם סוגים שונים של מתקני מים וכל אחד בוחר בסופו של דבר באותו מתקן וצורת סינון המתאימה לתקציבו ודרישותיו השונות. נכון להיום עומדים לרשות הצרכנים כמה פתרונות עיקריים לטיפול במים: מתקני טיפול באבנית המתחברים לברז הזנה הראשי, מתקני טיהור וסינון מים תת כיורים, מיני ברים ומים מינרלים. מאמר זה יעסוק במתקנים אשר מטהרים מים על ידי מערכת סננים ומותקנים בדרך כלל בהתקנה תת כיורית. חשוב לציין כי ישנם סוגים שונים של מטהרי מים המיועדים לשימוש ביתי ותעשייתי וקיימים הבדלים משמעותיים ביניהם.

מערכות מטהרי מים לתעשייה

מערכות המיועדות לתעשייה הן מערכות המיועדות לטיהור המים בהם משתמשים לחקלאות ולשימושים שונים בתעשייה. מערכות אלו כוללות בדרך כלל רכיבי ריכוך מים המיועד למים הקשים ומלאי האבנית בישראל, מערכות טיהור הפועלות בשיטת האוסמוזה וערוכות לספיקה מוגברת ועוד. מטהרי מים הפועלים בשיטה של אוסמוזה הפוכה משמשות גם למתקנים שתפקידם להתפיל את המים.

שיטת טיהור מים ביתיות

מטהרי מים ביתיים תמיד יפעלו על פי אחד מהשיטות האלו:

  • סננים– מערכות סינון / טיהור מים, הסננים מהווים חסם פיזי ללכלוך ולמשקעים המרחפים במים. חובה לשמור על תחזוקה קבועה והחלפה של הסננים לפי הוראות היצרן.
  • פחם פעיל– פחם פעיל פוסח גזים מומסים במים, כלור, ריחות וטעמי לוואי. סנן זה חשוב מאד במערכות סינון וטיהור מים וחובה לשמור על תחזוקה נכונה והחלפת סננים תקופתית לפי הוראות היצרן.
  • אוסמוזה הפוכה– שיטה הכוללת בתוכה סננים ופחם כסינון מקדים. אוסמוזה הפוכה הוא תהליך המתרחש בטבע באופן קבוע ובו מים עוברים דרך קרום חצי בררני לפי מפל הריכוזים, באותו האופן, במערכות טיהור מים במים עוברים דרך סנן ממברנה המטהר את המים ומותיר אותם ללא מלחים, אבנית, מתכות כבדות, חיידקים ווירוסים ומהווה את הפתרון המקיף ביותר בכל הנוגע לטיפול במים לשתייה.

/ 5.

מאמרים נוספים
סל קניות0
סל הקניות ריק